Rixke Rail’s Archives

  • Index
  • Contact
  • A la recherche de ...
  • Het Spoor
  • Le Rail
  • Modelbouw - Modélisme
  • Op zoek naar ...
  • Postkaarten - Cartes Postales
  • Strip verhalen - Bandes dessinées

Articles les plus récents

  • Behandeling- en hefwerktuigen

    18 april 2010, door Rixke

    Onder de heiwerktuigen (Descartes noemde ze werktuigen waarmee men met een kleine kracht een zeer zware last kan optillen) zijn er toestellen die niet alleen bestemd zijn voor het opheffen van een last, doch ook voor het verwerken ervan over een bepaalde afstand, door hem horizontale verplaatsingen te doen ondergaan.
    In onderhavig artikel willen wij het alleen hebben over de fundamentele bestanddelen van de toestellen die bij de N.M.B.S. het meest gebruikt worden.
    De loopkranen.
    De (…)

  • Hoe het rollend materieel gereinigd wordt

    18 april 2010, door Rixke

    Tijdens zijn gebruik, wordt het rollend materieel met een min of meer dikke laag vuil overdekt : oliën, vetten en allerhande stofdeeltjes. Wegens de verscheidenheid en de fysische en chemische aard van de diverse elementen waaruit het samengesteld is, verandert dit vuil in een uiterst kleverige stof die zich bovendien vaak in de verflagen vastzet. Het materieel moet worden gereinigd om de schouwingen, het periodieke onderhoud en de herstelling ervan in goede voorwaarden te kunnen uitvoeren (…)

  • Nachtwerk

    1 april 2010, door Rixke

    Tijdens de barre winternachten, als het verkeer minder druk is, volbrengen de mannen van de baan, naarstig en immer omzichtig, een taak die in de duisternis ligt en daarom wellicht al te vaak wordt miskend, maar die, op haar beurt, verdient in een klaar daglicht te worden gesteld...

  • Een baanbrekende verwezenlijking: de centrale verkeersleiding op de lijn 37 (Luik-Herbesthal)

    1 april 2010, door Rixke

    Machinist van de 70, hier de centrale post van de CVL op de lijn 37. Gij wordt gehinderd door de 802 die zich op het enkelsporig baanvak bevindt. Binnen enkele minuten zal uw sein op veilig staan. Ah ! Goed. Met wie spreek ik? Met de centrale verkeersleiding te Luik-Guillemins. ! ? !
    Dit telefonisch gesprek werd in augustus 1961 gevoerd, en de machinist heeft zich, bij het bestijgen van zijn locomotief, die aan het sein te Nessonvaux opgehouden werd, wellicht afgevraagd wat „ze” nog eens (…)

  • Automatische wasinstallaties

    1 april 2010, door Rixke

    De meesten onder ons kennen ongetwijfeld de wasstations die doorgaans „Car Wash” worden genoemd.
    Onze NMBS heeft zich zopas twee automatische wasinstallaties aangeschaft waarvan één bestemd is voor de vormingsbundel van Schaarbeek, terwijl de andere in de tractiewerkplaats Merelbeke opgericht werd.
    Werkwijze
    Te Schaarbeek
    De installatie te Schaarbeek werd op één van de inrijsporen van de wijkbundel voor de reizigersrijtuigen opgericht.
    De door een tractievoertuig getrokken (…)

  • Controles toegepast op het rollend materieel

    1 april 2010, door Rixke

    De radiografische controles
    De kwaliteit van het radiografisch beeld is afhankelijk van de uitvoeringswijze, zowel bij de opname van het cliché als bij de ontwikkeling van de film. Ze wordt door heel wat faktoren beïnvloed: stralingsenergie, afstand generator - film, filmtype, enz. De in acht te nemen regelen zijn gecodificeerd door gespecialiseerde organismen en gepubliceerd in de vorm van normen of codes voor een goede gebruikswijze. Er dienen, bovendien, bijzondere voorzorgen te worden (…)

  • De verfinstallatie in de C.W. Mechelen

    1 april 2010, door Rixke

    Schildertribulaties
    Wellicht kan ieder van ons zich beroemen op zekere schilderprestaties thuis, op het hanteren van de verfborstel of zelfs van de verfrol, op zijn kennis van allerhande verfsoorten: olieverf, glansverf, plastiekverf, enz... Wellicht kent ook ieder van ons anekdotes van tegenslagen, te wijten aan een gemis aan stielkennis en ondervinding. Het resultaat van onze schilderwerken was niet altijd in verhouding met onze inspanning en ons geduld!
    In de onderneming mag er geen (…)

  • De diensten voor veiligheid en hygiëne van de N.M.B.S.

    1 april 2010, door Rixke

    Elke spoorman heeft zeker al horen spreken over de „Comités en Diensten voor Veiligheid en Hygiëne” van onze Maatschappij. Velen onder hen, en dat strekt hun tot eer, maken er zelfs deel van uit, want deze organen, verspreid over het ganse net, tellen niet minder dan 1.400 leden.
    Wij menen dat het nuttig is eraan te herinneren hoe en in welke voorwaarden deze comités en diensten werden opgericht, welke rol zij vervullen en hoe zij werken.
    U weet allen dat onze Maatschappij, ten gunste (…)

  • De betonwerf Roeselare

    1 april 2010, door Rixke

    Behalve de dwarsliggers, worden al de door de verschillende diensten van de NMBS gebruikte betonprodukten vervaardigd in de betonwerf te Roeselare.
    Tot de veel gevraagde produkten behoren o.m. kabelsleuven en -deksels, perronboorden, overwegdallen, grachtsleuven, hectometer- en kilometerpalen, afsluitingen, brugplaten, enz. De betonwerf gisteren
    In het januarinummer 1958 verscheen een artikel waarin de toenmalige installaties en de werkzaamheden van de betonwerf beschreven werden. Wij (…)

  • De Dieselwerkplaats

    1 april 2010, door Rixke

    De eerste diesellocomotieven werden einde 1953 door onze Maatschappij besteld. Thans onderhoudt de dieseltractie meer dan 45 % van het verkeer, wat ongeveer evenveel is als de elektrische tractie.
    Op 1-1-66 bedroeg het aantal dieselvoertuigen: 420 lijnlocomotieven; 261 rangeerlocomotieven; 60 locomotoren; 122 dieselmotorrijtuigen + 30 aanhangrijtuigen.
    Per maand leggen die machines bijna 4,5 miljoen km af. Hun aantal zal eerstdaags vermeerderd worden met 139 nieuwe eenheden: 66 (…)

  • page précédente
  • page suivante

2007 - 2026 Rixke Rail’s Archives
Plan du site | Se connecter | Contact | RSS 2.0