Vanaf 1 juni zullen alle internationale treinen van de verbinding Parijs - Brussel - Amsterdam (TEE’s en treinen met 2 klassen) te Berchem stoppen i.p.v. te Antwerpen-Oost. Het station Berchem is niet alleen beter gelegen ten opzichte van de Antwerpse agglomeratie, maar geeft tevens aansluiting op belangrijke lijnen in binnenverkeer.
Accueil > Mots-clés > Le Rail/Het Spoor > 225 (05 1975)
225 (05 1975)
Articles
-
België: nieuw internationaal station
26 december 2025, door Rixke -
Groot-Brittannië: aankoop van nieuwe locomotieven
31 december 2025, door RixkeDe Britse Spoorwegen (BR) hebben een order geplaatst voor de bouw van 60 dieselelektrische locs van 2 600 kW. Deze zesassige (CC) locomotieven, bouwserie 56, zijn bestemd voor het trekken van goederentreinen. De volledige elektrifikatie van de lijn Londen - Glasgow is een enorm succes geworden. Sedert de voltooiing in mei vorig jaar steeg het aantal reizigers op deze verbinding met 57 t.h. Van 11 augustus tot 7 september 1974 nam het aantal vervoerde passagiers op Londen - Glasgow - (…)
-
USSR: een nieuwe transsiberische spoorlijn
2 januari, door RixkeIn Rusland werd onlangs het bouwen van een nieuwe Transsiberische spoorlijn aangevat, die 3 150 km lang gaat worden. Deze meer noordelijk gelegen route scheidt zich bij Oest-Koet aan de oever van de Lend af van de bestaande lijn, volgt dan een route ten noorden van het Baikal Meer om ten slotte te Komsomolsk weer op de bestaande lijn aan te sluiten.
Het aanleggen van deze lijn is niet eenvoudig omdat ze door een zeer heuvelachtig gebied loopt waar het bovendien permanent wintert. Er komen (…) -
Italië: investeringsprogramma
27 december 2025, door RixkeHet Italiaanse parlement heeft een investeringsprogramma voor de spoorwegen goedgekeurd omdat de Italiaanse spoorwegen sinds enkele maanden met een toename van de vervoervraag worden geconfronteerd die hun capaciteit sterk te boven gaat. Dat programma strekt zich uit over vijf jaar en voorziet in zgn. voorrangsinvesteringen die een bedrag van ongeveer 2 000 miljard lire vergen. Dat geld is bestemd voor de uitbreiding van de voorstadsnetten rond de grote steden, de verbetering van het (…)
-
Europa: dichtheid van het Europese spoorwegnet
1 januari, door RixkeHet Europese spoorwegnet dat, zonder Albanië en de USSR, vijfentwintig landen omvat, had op 1 januari 1974 een lengte van 252 868 km, waarvan 66 000 km geëlektrificeerd zijn. Onderstaande tabel geeft de verdeling van de kilometers over de onderscheiden netten alsmede het percentage ervan dat met elektrische tractie wordt geëxploiteerd. Wat de elektrificatie betreft, bekleedt Zwitserland de eerste plaats. Inderdaad, de SBB en de BLS zijn voor 99,4 respectievelijk 100 % geëlektrificeerd. (…)
-
Een geweldige acteur: de Orient-Express
5 januari, door RixkeHeel wat bekende auteurs werden gefascineerd door de Orient-Express en hebben de handeling van een of ander van hun boeken in die befaamde trein gesitueerd: Graham Greene, Agatha Christie, en, last but not least, Ian Fleming, de geestelijke vader van James Bond.
Met „Moord in de Orient-Express” heeft kineast Sidney Lumet het aangedurfd een detectieveroman van Agatha Christie te verfilmen. De handeling is vrij ingewikkeld en wij zullen ons wel wachten de ontknoping ervan te onthullen. Laten (…) -
Werkkleding
4 januari, door RixkeWeinig woorden spreken zo voor zichzelf als de titel van dit artikel. Je hoeft niet eens een knobbel voor je moedertaal te hebben om meteen te begrijpen dat ermee de kleding wordt bedoeld die een mens draagt als hij werkt.
Zo gezien dan niet direct een onderwerp waarover je gaat schrijven, zul je zeggen.
Toch wel, want wij willen het hier niet hebben over zo maar een werkkleding, maar over de kleding die in dienstverband gedragen wordt, d.w.z. op het werk. En als je het zo bekijkt, is er (…) -
Etes-vous aussi « navetteur »
2 janvier 2013, par RixkeDans un pays où pas mal de gens effectuent quotidiennement le trajet aller et retour entre leur domicile et leur siège de travail, la question pourra paraître sibylline à d’aucuns. Parce que, bien sûr, l’important est de savoir ce qu’on appelle un « navetteur ».
Il arrive que des spécialistes fassent la distinction entre « navetteurs » et « migrants alternants » mais comme cette distinction demeure toute théorique et est sujette à confusions, nous nous en tiendrons à la seule appellation (…) -
Oostenrijk: nieuwe ligrijtuigen
28 december 2025, door RixkeDe Oostenrijkse Spoorwegen hebben 40 ligrijtuigen in bestelling die voornamelijk voor het binnenlands verkeer zullen worden gebruikt. In de stille periodes zullen per afdeling slechts vier ligplaatsen (in plaats van zes) worden verkocht.
-
Turkije: nieuwe spoorlijn
29 december 2025, door RixkeIn Turkije is de aanleg begonnen van een nieuwe spoorlijn tussen Tecer en Kangal. Het betreft hier de vervanging van een trajectgedeelte van 48 km lengte op de hoofdlijn van Sivas naar Malatya dat niet meer in staat was het intensievere en zwaardere goederenverkeer te verwerken. De hellingen van de nieuwe lijn zullen de 11 ‰ niet te boven gaan; de oude lijn kent stijgingen van 22 ‰.
Rixke Rail’s Archives