Homepagina > Het Spoor > Wist U dat ? > Canada: nieuw materieel
Canada: nieuw materieel
woensdag 21 januari 2026, door
De Canadian National heeft onlangs het belangrijkste aankoopprogramma uit haar geschiedenis bekend gemaakt. Het gaat hier om de aankoop van rollend materieel tot een bedrag van één miljard dollar, verdeeld over een vijfjarenprogramma.
Deze bestelling moet worden gezien in het licht van de enorme vraag naar transport waarvoor Canadian National zich momenteel gesteld ziet. De prognoses spreken van een toeneming in het goederenvervoer van 40 % tussen nu en 1980. In die periode zal het aantal ton-mijlen van 62 tot 87 miljard per jaar stijgen.
Gedurende de afgelopen vijf jaar heeft Canadian National 18 891 nieuwe goederenwagens in dienst genomen, hetgeen een waarde vertegenwoordigt van ongeveer 549 miljoen dollar.
Bron: Het Spoor, juli 1975
Rixke Rail’s Archives